Laistīšanas sistēmu ierīkošana

Laistīšanas sistēmu ierīkošana



Automātiskās laistīšanas sistēmas tagad vairs netiek uzskatītas par lepnību, bet gan par mūsdienīgas savrupmājas vai biroja nepieciešamību. Ja ir izveidota pievilcīga, dekoratīva labiekārtota teritorija zaļā zona, tad vajadzēs noteikti to laistīt un kopt, uzturot to krāšņu un kārtīgu.

Zinātnieki prognozē, ka klimats mūsu platuma grādos paliks karstāks un sausāks. Iespējams tādēļ interese par automātiskajām laistīšanas sistēmām ir ievērojami palielinājusies.


Kā darbojas automātiskā laistīšanas sistēma?

Pa teritoriju pēc iepriekš izstrādāta plāna, tiek ierīkoti rotējoši vai statiski laistīšanas sprinkleri, kas sistēmai uzsākot darbu pacelsies virs zemes. Tos var noregulēt, lai laistītu noteiktus teritorijas segmentus. Dobēm tiek ierīkota pilienveida līnija. Vadības blokas iedarbinās laistīšanas zonas, katrā ar noteiktu sprinkleru daudzumu, kas pakāpeniski nolaistīs visu teritoriju. Bet lietus sensors sistēmai neļaus darboties lietus laikā.


Ko var laistīt ar automātiskās laistīšanas sistēmas palīdzību?

Ar laistīšanas sistēmas palīdzību var laistīt teritoriju daudzus gadus, taupot pūles, laiku un līdzekļus , pretī saņemot skaistu, zaļojošu dārzu. Ierīkojot sistēmu tiks aplaistītas visas zaļās zonas kā zālienu, puķu dobes, augļu koki, siltumnīca, puķu kastes, u.c.


Kad labāk ierīkot laistīšanas sistēmu?

Ierīkot automātiskās laistīšanas sistēmas var gan esošā zālienā un stādījumos, gan vienlaicīgi ar ierīkošanu. Pirms dārza ierīkošanas to darīt ir vienkāršāk, taču, ja dārzs tiks mainīts vai papildināts, jāparedz iespēja laistīšanu paplašināt


Cik izmaksās ierīkot automātisko laistīšanas sistēmu?

Laistīšanas sistēmas ierīkošana ar darbu un materiāliem, parasti svārstās no 3.00 - 7.00€/m2. Tā atkarīga no teritorijas plānojuma, lieluma, ūdens ņemšanas vietas, vadības paneļa izvēles, dobju skaita, u.c. Ierīkošanas izmaksas tiek rēķinātas katram objektam individuāli ņemot vērā teritorijas plānojumu.


Cik daudz ūdens nepieciešams laistīšanas sistēmai??

Vispirms jāizbūvē ūdens ņemšanas vieta, vai arī jāpieslēdzas esošajai. Tas var būt dziļurbums, spice, ezers, pilsētas vai ciema ūdensvads u.c. Rekomendējamais ūdens daudzums ir sākot no 40l/min un 3.5 bar spiediena. Jo pieejamā ūdens ražība ir lielāka, jo lētāka būs automātiskās laistīšanas sistēmas ierīkošana. Ja ūdens ražība ir zem 40l/min laistīšanas sistēmu būs nepieciešams izdalīt vairākās laistīšas zonās, lai nodrošinātu nepieciešamo spiedienu vienai zonai.


Ko es iegūšu ierīkojot automātisku laistīšanas sistēmu?

  • Tiks taupīts ūdens (aplaistīts precīzāk, noteiktu laiku)
  • Dodoties atvaļinājumā, dārzu varēsiet atstāt laistīšanas sistēmas ziņā
  • Augi saņems nepieciešamo ūdens daudzumu diennakts vēsajā laikā
  • Augi un zāliens būs veselīgāki un ziemcietīgāki
  • Sistēmu, kas kalpos daudzus gadus