Siltumnīcu laistīšanas sistēma

  • Siltumnīcu laistīšanas sistēma
07 November 2020 0Komentāri

Siltumnīcu laistīšanas sistēma


Iestājoties pavasarim un saulei sildot katru dienu arvien vairāk, sākas dārza darbu sezona un rosība ap siltumnīcām. Ja esat siltumnīcu īpašnieks, vai domājat par tādu kļūt, ir vērts padomāt par laistīšanas sistēmu tajā.

Ūdenim nokļūstot uz lapām tiek traucēts dabīgais iztvaikošanas process. Un tādā veidā tas var kļūt par lapu apdegšanas iemeslu. Bet pārmērīga laistīšana var izskalot no augsnes nepieciešamās barības vielas. Laistīšanai ir svarīga loma kvalitatīvas ražas iegūšanai, tādēļ nepieciešams nodrošināt augam vajadzīgo ūdens daudzumu, ko var panākt ar pilienlaistīšanas vai mikro sprinkleru sistēmām.

Ja Jūs vēlaties ietaupīt laiku un ūdeni, izvēlieties pilienlaistīšanas vai mikro sprinkleru sistēmu. Šāda sistēma augus vienmēr nodrošinās ar nepieciešamo ūdens daudzumu un ietaupīs jūsu laiku. Visvienkāršākais veids ir pielietot pilinātājcauruli, (caurulē ar noteiktu attālumu izveidoti sīki caurumiņi) pa kuriem ūdens izpil un iesūcas augsnē, vai pievadīt katram augam atsevišķi pilinātāju ar iespēju regulēt pievadīto ūdens daudzumu katram augam.

Sistēmā varat izmantot savākto lietus ūdeni, vai arī pieslēgties pie ūdens padeves sistēmas vai pie esošās laistīšanas sistēmas. Ir pieejami varianti no pavisam vienkāršām sistēmām, kur patstāvīgi jāpiepilda esošā ūdens tilpne, no kuras tiks ņemts ūdens siltumnīcas laistīšanai, vai pilnībā automatizētām sistēmām.

Sarežģītākām sistēmām ir iespējams uzstādīt papildus minerālvielu dozētāju, kas laistīšanas procesā pievienos nepieciešamās barības vielas. Šķidro minerālmēslojumu sistēmā iesūc pakāpeniski, un nav nepieciešams to šķīdināt atsevišķā ūdens tvertnē, no kuras maisījums būtu jāsūknē ar sūkni. Jāņem vērā, ka ūdens padeves līnijai pievienojot barības vielu padevi, paaugstināsies sistēmas aizsērēšanas pakāpe un samazināsies tās lietošanas laiks.

Viss ir atkarīgs no Jūsu vēlmēm. Svarīgi, uzstādot laistīšanu, ir nodrošināt arī ūdens filtrēšanu, kas pasargātu no sistēmas aizsērēšanas un nodrošinātu tās ilgu darba mūžu. Labākais variants ir, ja laistīšanai tiek izmantots lietus ūdens, ūdens no ūdenskrātuves, vai blakus siltumnīcai uzstādīta ūdens rezervuāra. Kur ūdens uzsilts, jo nav ieteicams siltumnīcu laistīšanai izmantot aukstu ūdeni.

Ūdens tieši no dziļurbuma, spices, pilsētas ūdensvada var kaitēt augiem. Vislabākais laiks, kad laistīt siltumnīcu ir agri no rīta, nevis vakarā, jo naktī augi mitrumu neizmanto. No rīta laistīti augi dienas karstāko brīdi sagaida jau ar zināmu ūdens rezervi un labāk pacieš karstumu.

Saules staru ietekmē ūdens pilieni var apdedzināt un bojāt augu lapu virsmu. Kā arī pārlaistīt augus nebūtu vēlams, jo pārlieku liels mitruma daudzums, samazina augu saknēm pieejamā skābekļa daudzumu. Skābekļa trūkums saknēm izraisa augu vīšanu, un kalcija transportēšana apstājas, kas var novest pie auga bojāejas. Tāpēc laistiet ļoti atbildīgi!

Pievienot komentāru